Olvasónk olyan problémával fordult hozzánk, amely (sajnos) egyre gyakoribb manapság.
Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, mely jelzáloghitellel kapcsolatos.
Lassan tizedik hónapja, hogy édesanyám elhunyt, és 2 évvel ezelőtt májusban jelzáloghitelt vett föl, amit még 13 évig fizetni kell.
Édesapám adóstársként van jelen a szerződésben, viszont nővérem és én (a két örökös) nem szeretnénk részesei lenni ennek a nagy összegű kölcsönnek.
Nyilván amíg édesapánk él, segítenénk fizetni a törlesztést, ugyanis még mi is itt élünk ebben az ingatlanban, viszont úgy gondoljuk, ha már ő sem lesz köztünk, akkor már nem fizetnénk a törlesztést (elveszítjük a házat), hanem egy másik városban élhetnénk az életünket.
Amivel nem vagyunk tisztában, az az, hogy nemsokára mennünk kell a jegyzőhöz a kölcsönszerződés módosításának aláírása céljából. Mennyire ütközne törvénybe, ha nem jelennénk meg (örökösök), csak édesapánk? Tehát nem írnánk alá. Ugyanis nem akarunk több évig adósok lenni az ingatlan miatt.
Erre szeretnék választ kapni!
Vigyázat! A visszautasítás nem hat ki pl. a leszármazókra (azaz azokra, akik az után a személy után örökölnének, aki az örökséget visszautasította), ezért ha ők sem szeretnének örökölni, akkor nekik is vissza kell utasítaniuk az örökséget.
Önmagában tehát az, hogy nem jelennek meg a jegyzőnél (ahol alá kellene írni a módosított kölcsönszerződést), nem elegendő ahhoz, hogy elkerüljék az adósságot.
Arról, hogy pontosan milyen lehetőségeik vannak, esetleg már a hagyatéki tárgyalás után, egy ügyvéd tud Önöknek felvilágosítást adni.